Genellikle bebek ve çocuklarda hastane veya klinik ortamına uyum zorluğu açısından EEG çekimi oldukça zor olabiliyor. Sadece küçük yaşlarda değil, uyku EEG tetkiki istenmiş olan yetişkin bireylerin bir kısmı da ev dışı ortamlarda uyuma güçlüğü yaşamakta ve başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu durumda kişinin evinde, odasında veya alışık olduğu ortamında Evde EEG çekimi yapmak hasta ve hasta yakınları için de kolaylık sağlamaktadır.

Kimlere EEG yapılabilir?

EEG tetkiki istenmiş olan tüm hastalar için uygulanabilmektedir. Özellikle; bebek ve çocuklarda, yürüme güçlüğü çeken hastalarda, yatağa bağımlı hastalarda ve hastane veya muayenehane şartlarında uyumakta güçlük çeken hastalarda konforlu bir çekim sağlanmaktadır.

Evde EEG Çekimi Kimler Yapmaktadır?

EEG çekimi konusunda oldukça tecrübeli teknisyenlerimiz işlemi başarıyla gerçekleştirmektedir.

EEG Çekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle size uygun olan bir saat belirlenir. Belirlenen saatte sorumlu teknisyenimiz çekimi yaptırmak istediğiniz adrese EEG çekimi için gerekli olan donanım ile birlikte gelir. Başınıza elektrodlar bağlanır ve çekime başlanır. Elektrodların sayısı ve yerleştirme şekli hastanede uygulanan ile birebir aynıdır. Çekim sırasında bir takım aktivasyon yöntemleri uygulanarak tetkik sonlandırılır. Başına elektrod bağlatmayan bebek ve çocuklarda bağlama işlemi uyku sırasında yapılabilmektedir.

Hangi EEG Tetkikleri Yapılmaktadır?

Hekiminizin istediği şekilde uyanıklık (rutin) ya da istenen saat kadar uyku-uyanıklık EEG çekimleri yapılabilmektedir. Ayrıca tüm gece ya da 24 saatlik çekimler de uygulanabilmektedir.

Evinizin konforunda, sevdikleriniz ile beraber, sıkıntıya girmeden EEG çekimi yaptırabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.